Bipolāri varianti.

bipolāri varianti

11 pazīmes, ka tev ir bipolārie traucējumi - DELFI

Medicīnā tādas diagnozes nav, toties ir cita: sezonālā depresija, un tas ir kas nopietnāks par gadalaika un to pavadošo sadzīves likstu diktētu sliktu garastāvokli. Piemēram, Austrijas statistikas dati rāda, ka sezonālās depresijas izplatība ielejā, kur vairāk saules, ir mazāka nekā Zalcburgā, kur biežāk līst lietus un saulaino dienu ir procentuāli mazāk.

Brīdinājums: Vikipēdija nevar aizstāt ārstu! Maniakālā depresija jeb bipolārisms [1] psihiatrijā ir slimība, kuras laikā depresīvas epizodes regulāri mijas ar maniakāli pacilājošu garastāvokli. Parasti tas ir hroniska rakstura traucējums. Pirmo reizi māniju un depresiju kā vienas kaites dažādas izpausmes izvērtēja Šveices ārsts Teofīls Bonē Théophile Bonetpielietojot terminu manico-melancolicus

Pētnieki to saista ar serotonīna, dopamīna un melatonīna sintēzes metabolisma traucējumiem. Biežākas ir sūdzības par miegainību, var būt arī slimības norises varianti, kad parādās miega traucējumi, piemēram, grūtības iemigt, priekšlaicīga pamošanās un nespēja pēc tam iemigt; novēro apetītes un svara pieaugumu, īpaša kāre ir pēc kaut kā salda, gribas vairāk ogļhidrātu, un tas viss raksturīgs ziemas bipolāri varianti, bet pavasarī kļūst vieglāk.

Kā tiek ārstēti garastāvokļa traucējumi Kad ārsts nosaka diagnozi, saasināšanās periodos pacients tiek ievietots slimnīcā. Bipolārās patoloģijas ārstēšana notiek, izmantojot dažādus medikamentus: antipsihotiskie līdzekļi, kas nomāc pārmērīgu uzbudinājumu un kuriem ir nomierinoša iedarbība; antidepresanti; normotimikas, kas pagarina stabilā garīgā stāvokļa stadiju. Smagos gadījumos bipolāras slimības ārstēšanai tiek izmantota elektrokonvulsīvā terapija.

Tam ir interpretācijas raksturs: cilvēks depresijā tendēts citu attieksmē saskatīt noniecinājumu, ignorēšanu, apvainojas uz līdzenas vietas, visu dramatizē, viņam liekas, ka neviens nemīl, nekad nav mīlējis un nemīlēs, viss ir slikti un drūmi. Bet ir specifiski garastāvokļa traucējumi - bipolārie traucējumi, kur depresijas epizodes mijas ar izteikta garastāvokļa pacēluma - bipolāri varianti vai mānijas - periodiem.

'Manī it kā mita divas Annas.' Kas ir bipolāri afektīvi traucējumi un kā tos atpazīt? - DELFI

Tāpēc jāatbild atklāti, kad ārsts jautā, vai kādreiz ir bijis garastāvokļa pacēlums, kas turpinās ilgāk nekā četras dienas un kas nav saistīts ar psihoaktīvo vielu lietošanu,» uzsver psihiatre. Tipisks pacientes stāsts: «Es pamodos pustrijos no rīta, un manī bija tāds spēks, tāda enerģija, ka es nevarēju nogulēt gultā, cēlos un devos kārtot skapi. Nereti ir nepārdomātas un bezatbildīgas uzvedības epizodes ar naudas tērēšanu un kredītu ņemšanu, bet cilvēks pats uzskata, ka viss ir pareizi un ka viņam ir ģeniālas idejas.

bipolāri varianti

Viņš ir ļoti komunikabls, pat familiārs. Tas var beigties tikpat pēkšņi kā sācies un nomainīties pret nosacīti normālu uzvedību vai arī pret krišanu depresijā. Parasti jo izteiktāks un garāks ir pacēlums, jo smagāka depresija.

bipolāri varianti

Tāpēc noteikti jāstāsta ārstam, ka tādi posmi ir bijuši, lai varētu izpētīt, bipolāri varianti gadījumā nav runa par bipolāriem traucējumiem, jo tur nepieciešama principiāli cita ārstēšanas stratēģija, jākombinē absolūti cita tipa medikamenti. Lielākoties cilvēki stāsta tikai par tiem stāvokļiem, kad viņi ir neapmierināti, ar pasliktinātu garastāvokli, nespēku, koncentrēšanās un darbošanās grūtībām, bet diezgan grūti ārstam ir saņemt objektīvu informāciju par hipomānijas epizodēm, jo ar tām cilvēki parasti ir apmierināti un subjektīvi tendēti to uzskatīt par optimālo, vēlamo noskaņojumu.

"Rudens depresija": Īsta vai tomēr izdomāta? - Veselība - artmell.com

Protams, cilvēks var just pacēlumu, uzzinot kaut ko ļoti iepriecinošu vai kad ir iemīlējies, bet, ja tas turpinās četras dienas pēc kārtas un mēs neredzam tik brīnumjauka noskaņojuma iemeslus, tad tā ir hipomānija. To ārstēt iznāk reti, jo cilvēki nesūdzas, viņi ir subjektīvi apmierināti, jūtas ģeniāli, burvīgi, seksīgi.

bipolāri varianti

Ja hipomānijas dēļ radušās kādas nepatikšanas, tad gan arī ārstam stāsta: ar mani periodiski notiek kaut kas neparasts. Tas veicina vēl dziļāku depresiju, un diezgan bieži cilvēks nākamajā dienā stāsta, ka viņam uznākuši pavisam lieli «melnie».

  • Tirgotāju binārā opciju skola
  • Kādi ir bipolāru afektīvu traucējumu cēloņi un riska faktori?

Tā ir tikai sevis gremdēšana. Ja cilvēks mēģina uzlabot pašsajūtu ar jaunām alkohola devām, var sākties plosts un būs vēl cita liela problēma.

Man ir daži pacienti, kuri uz depresijas sezonu aizbrauc, piemēram, uz Taizemi. Nevar apgalvot, ka viņiem tur nav nekādu depresijas izpausmju, tomēr tās ir maigākas nekā uzturoties šeit.

Navigācijas izvēlne

Taču lielākā daļa pacientu to nevar atļauties. Ja parādās grūtības tikt galā ar sevi, ar savu noskaņojumu, ar darbaspējām, labāk tomēr doties pie ārsta, kurš pēc diagnozes noteikšanas nozīmēs medikamentus. Tos lietojot, nedēļu laikā stāvoklis sāk uzlaboties. Atkarībā no depresijas dziļuma ārsts izvēlas preparātus un ieteicamo ārstēšanās laiku.

bipolāri varianti

Ja ir tāda hroniska forma ar ikgadēju depresijas atkārtošanos un periodā starp depresijas epizodēm nav spontānas atveseļošanās, bet vienkārši sūdzības kļūst mērenākas, un cilvēkam jau ir bijušas vairāk nekā epizodes, turklāt katru rudeni kļūst sliktāk, tad var gadīties, ka medikamentus nozīmē ilgstošai lietošanai, kas var turpināties gadiem.

Jo ar katru nākamo depresijas epizodi pieaug varbūtība, ka tā ir hroniska programmē robotus tirdzniecībai biržā, kas pati neapstāsies un nākamajā reizē simptomi būs arvien izteiktāki. Var teikt, ka mēs ar zālēm kompensējam zināmu deficītu, kurš konkrētajam cilvēkam diemžēl ir ieprogrammēts bioloģiskā līmenī.

  1. Visbiežāk bipolārie traucējumi izpaužas kā krasas garastāvokļa svārstības, nepamatotai hiperaktivitātei un eiforijai mijoties ar smagu depresiju.
  2. Bipolāri afektīvi traucējumi — Vikipēdija

Ja ir runa par bioloģiski aktīvām augu izcelsmes vielām, tad vieglos gadījumos iespējams izmantot asinszāli. Pēc pētnieku datiem, asinszāles efekts ir līdzīgs tricikliskiem bipolāri varianti, bet arī blaknes ir līdzīgas.

Tsunga depresijas izpausmju pašnovērtēšanas skala.

Jāņem vērā, ka var būt gan sirdsklauves, gan dažiem cilvēkiem, ja tiek izmantotas lielas devas - asiņošana, turklāt ne tikai no deguna, bet arī no kuņģa un bipolāri varianti trakta. Jāzina, ka ir divi augu izcelsmes preparāti, kurus kategoriski nedrīkst lietot paralēli ar jebkādu farmaceitisku preparātu: tā ir asinszāle un greipfrūti.

Tajos ir kumarīnu tipa vielas, kuras pamatīgi bloķē tās aknu un zarnu fermentatīvās sistēmas, kas piedalās jebkuru ķīmisko molekulu noārdīšanā. Ja, ārstējoties ar asinszāles produktiem, cilvēks jūt, ka stāvoklis turpina pasliktināties divas nedēļas, trīs nedēļas un jau gandrīz mēnesi, tad tomēr jādodas pie ārsta pēc farmaceitiska preparāta.

Runājot par vispārējo ietekmi uz aknām, mūsdienu medikamenti ir nekaitīgāki par augu valsts līdzekļiem, turklāt tie darbojas mērķtiecīgāk.

Vairāk saistītu