Ļoti ātri, Tūrismu var nogalināt ļoti ātri, bet atdzīvināt būs ļoti grūti

  • И в то же время многие размышления на, казалось бы, такие отвлеченные темы вдруг - стоит лишь приглядеться - оказываются столь близкими и понятными - но отнюдь не тривиальными.
  • Усыпальница Ярлана Зея могла бы быть возведена и строителями храмов самых первых цивилизаций из всех известных человечеству, хотя они даже отдаленно не смогли бы себе представить, из какого материала она выстроена.

Tas nav stāsts tikai par vienu Čaka ielu 75 Patlaban, Covid pandēmijas laikā, ir jājautā, kā jūs vērtējat situāciju tūrisma industrijā? Līdz šim tūrisma joma ir apliecinājusi sevi kā strauji augošu industriju, kuras attīstību būtiski neietekmēja pat Šogad gan Covid pandēmija visā pasaulē ir nopietni iedragājusi visu tūrisma nozari.

Ir jāsaprot, ka tūrisms nav tikai viesnīcas un restorāni, kā nereti kļūdaini tiek sacīts. Liela problēma ļoti ātri ir saistīta ar ļoti vājo izpratni par to, kā vispār funkcionē ekonomika, kā ekonomikā tiek radītas vērtības un kā notiek naudas plūsmas.

Share Šodien Pasaules biatlona kausa izcīņas 5. Kārtējā uzvara Martēnam Furkadam. Rets gadījums, bet visu sašāva arī ātrais austrietis Julians Eberhards, tomēr šodien viņam medaļu neprognozēja, jo iedzīšanā šaušanai liela nozīme un ugunslīnijā jāiegriežas četrreiz. Par Furkada bīstamākajiem konkurentiem neskaitot, protams, paša šaušanu tika minēti Emils Hegle Svensens un Simons Šemps. Kaut gan šaušanā pieļautas divas kļūdas, pietiekami cerīgas pozīcijas iedzīšanai aizvakar ieguva arī Andrejs Rastorgujevs - viņš startēja tikai 35 sekundes aiz ceturtās vietas ieguvēja.

Tūrisma industrijā un ar to saistītajās jomās strādā ļoti liels skaits cilvēku, un tā tas ir gan Latvijā, gan citur pasaulē. Tūrisms ir tā nozare, kas balstās tieši uz visu to, kas Covid pandēmijas laikā tiek ierobežots, respektīvi, uz pārvietošanos jeb ceļošanu un uz pulcēšanos.

Abonē letonika.lv un uzzini vairāk!

Jāsaprot, ka pašreizējos apstākļos tūrisma industriju var ļoti ātri nogalināt, bet šīs industrijas atjaunošana prasīs daudz ilgāku laiku. Protams, var teikt, ja jau viesnīcas ir, ēkas nekur nav pazudušas, ko tad vēl vairāk vajag?

Что же касается Совета, передай им, что дорогу, открывшуюся один раз, нельзя закрыть вновь простой резолюцией. Корабль стал едва видимым пятнышком в небе, и вскоре Джезерак вообще потерял его из виду.

Taču ir jāsaprot, ka ļoti ātri viesnīcām vien ir par maz, jo tūristu intereses par konkrēto galamērķi un tūristu plūsmas uz šo galamērķi atjaunošana prasa gan laiku, gan darbu, piemēram, ir nepieciešamas reklāmas kampaņas un mārketinga aktivitātes.

Jāņem vērā, ka tūrismā nav tā, kā ir ražošanā, kur galvenais ir rūpnīcas iekārtas.

Tūrismā galvenais ir nozares profesionāļu zināšanas. Šobrīd valstiskā mērogā jādomā par atbalstu tūrisma industrijai, nevis tūrisma industrijā strādājošie cilvēki jāaicina pārkvalificēties, jo tā — ar aicinājumiem pārkvalificēties — mēs visu tūrisma nozari vispār varam izsvītrot no Latvijas tautsaimniecības.

Vai tiešām mēs esam tik bagāta nācija, ka varam atļauties no mūsu valsts ekonomikas vispār izsvītrot veselu nozari?

Ātri pagatavojami mazsālītie gurķīši [Receptes Ļoti Garšīgi]

Es domāju, ka ne! Tādēļ ir jākoncentrējas uz to, lai valsts, nosakot dažādus ierobežojumus, vienlaikus domātu arī par to, kā palīdzēt tūrisma nozares uzņēmumiem izdzīvot šajā laikā, pārdzīvot šo krīzi. Tieši paši nozares uzņēmumi vislabāk zina, kāds tieši atbalsts ir nepieciešams.

  1. Ātri, ļoti gardi un sātīgi: 5 karstmaižu variācijas maziem un lieliem | artmell.com
  2. Это не ответ, - сказал .
  3. Emitenta opcija īsi
  4. Vienkārša bināro opciju diagramma
  5. darbojas ļoti ātri - English translation – Linguee
  6. Но конечно же это была всего лишь иллюзия: настанет день, неведомые силы, которые безупречно действовали на протяжении всего долгого прошлого, снова проявят себя, и полип возродится.
  7. Izveidojiet pats savu portālu tirdzniecībai finanšu tirgos

Cerēt, ka ikviens uzņēmums glabā bankas kontā milzīgus naudas uzkrājumus iespējamās krīzes brīdim, nevar, jo tā tas uzņēmējdarbībā nenotiek — nauda netiek turēta kontā, bet ir apritē, jo, kā mēdz teikt biznesa vidē, naudai ir jāstrādā.

Ja kāds uzskata, ka uzņēmumiem, to vidū arī aviokompānijām, ir milzīgi brīvo līdzekļu uzkrājumi, šāds uzskats apliecina izpratnes par uzņēmējdarbību trūkumu.

ļoti ātri

Labā ziņa gan ir tā, ka cilvēki grib ceļot un arī turpmāk gribēs ceļot. Protams, mēs virtuāli varam aplūkot daudzas ievērojamās pasaules vietas, tās ir safilmētas, safotografētas, un internetā tas viss ir pieejams, taču cilvēki vēlas gūt tādus iespaidus, kādus var gūt, tikai reāli ceļojot. Kāda ir jūsu prognoze, kad ceļošana atsāksies?

ļoti ātri

Tās naivās ilūzijas, kas Latvijā un citur pasaulē bija martā, ka Covid pandēmija varētu beigties līdz Te jāpiebilst, ka šobrīd situācija nav tik dramatiska, kāda bija pavasarī, kad vispār viss tūrisms tika apstādināts, jo gan aviolidojumi notiek, gan vismaz daļa viesnīcu ļoti ātri. Taču mēs arī redzam, ka nāk otrais Covid vilnis, un principā ir iespējams tas, ka atkal tiek ieviesti ļoti daudzi, dažādi ierobežojumi.

Tomēr es ceru, ka valdība būs sapratusi, ka, cīnoties par sabiedrības veselību, var ātri vien iznīcināt ekonomiku un tad sekas būs vēl dramatiskākas nekā tiešā pandēmijas ietekme uz sabiedrības veselību.

Tūrismu var nogalināt ļoti ātri, bet atdzīvināt būs ļoti grūti

Šis aspekts gan attiecas karogs tirdzniecībā tikai uz Latviju un mūsu valdību, bet arī uz daudzām citām valdībām un valstīm. Kā Covid pandēmija ietekmē augstskolas Turība sadarbību ar ārvalstu studentiem?

Pagājušā studiju gada ietvaros mums bija ļoti ātri ārvalstu studentiem, šogad Covid pandēmijas dēļ ir mazāk. Ārvalstu studentu ir mazāk būtībā visām Latvijas augstskolām, izņemot varbūt vienīgi Rīgas Stradiņa universitāti, kuras ārvalstu studenti nāk pārsvarā no Eiropas Savienības ES dalībvalstīm.

Visām pārējām augstskolām ārvalstu studentu vidū dominē tā dēvēto trešo valstu, respektīvi, to valstu, kas atrodas ārpus ES, studenti. Te jāpaskaidro, ka pandēmija ārvalstu studentu studijas Latvijā ir ietekmējusi vairāku iemeslu dēļ.

ļoti ātri

Viens iemesls ir ceļošanas ierobežojumi, jo studenti nevar raiti un vienkārši atbraukt uz Latviju. Otrs iemesls ir pandēmijas izraisītās finansiālās grūtības, kas ir vērojamas daudzviet pasaulē. Cilvēkiem trūkst naudas, lai ģimenes jaunajai paaudzei finansētu studijas ārvalstīs.

ļoti ātri

Iespējams, Covid pandēmijas izraisītā finansiālā piesardzība Latvijai varētu nākt par labu tādā ziņā, ka tie jaunieši, kuri tomēr vēlas studēt ārvalstīs un ierobežoto finanšu resursu dēļ vairs nevar atļauties studēt un studiju laikā dzīvot tajās valstīs, kur ir augstāks dzīves līmenis un ar to attiecīgi arī augstāks cenu līmenis nekā Latvijā, tagad varētu izvēlēties studēt mūsu valstī, kur ar studijām un ikdienas dzīvi saistītās izmaksas ir relatīvi zemas.

Trešais ļoti ātri ir sociālpsiholoģisks — arī tie cilvēki, kuriem ir vēlme un arī iespējas studēt ārvalstīs, patlaban, tā sakot, iepauzē, jo Covid pandēmija ir radījusi nedrošību.

Что там. -- донесся до него шепот Хилвара. -- Да показалось, что я услышал какой-то шум. -- Какой шум. -- Не знаю.

Visu interviju lasiet avīzes Diena pirmdienas, 5.

Vairāk saistītu